Nábytok z masívu je IN – 4 dôvody, prečo ho zadovážiť

by spravca_televizn

Návrat ku koreňom – to je heslo modernej doby. S obľubou sa totiž vraciame k tomu, čo je nám dôverne známe a často dávame prednosť kvalite nad kvantitou. Hľadáme veci, s ktorými sa nebudeme musieť rozlúčiť ani po niekoľkých rokoch a zároveň tie, ktoré potešia naše oči. Vraciame sa k prírodným materiálom, pretože si ceníme ich čistotu a pôvab. A nábytok z masívu patrí k prirodzeným favoritom tejto našej túžby. Prečo si ho teda zadovážiť?

Je prirodzene krásny

Pôvab dreva oceníme pri každej návšteve lesa alebo parku a nábytok z masívu dokáže prednosti jedinečnej štruktúry a farby maximálne využiť. Na veľkých plochách zdôrazňuje jedinečnú kresbu letokruhov, menšie drevené prvky potom odkazujú na krehkosť a pôvab tvarov opracovaného dreva. Dobre spracovaný nábytok z masívu okolo seba dokáže šíriť atmosféru pokoja a pohody, ktorá je v dnešnej dobe tak cenená.

Je k dispozícii v mnohých podobách

Neexistuje používanejší a variabilnejší materiál než prírodné neupravované drevo. Či už sa šikovný rezbár alebo stolár nechá viesť jeho prirodzeným tvarom alebo dá prednosť svojej vízii, ktorej použitý materiál prispôsobí, výsledok bude vždy perfektný. Masívne drevo sa vie prispôsobiť všetkým obľúbeným štýlom, presvedčiť sa o tom môžete napríklad v e-shope drevko.sk, ktorý ponúka nábytok z masívu (často nábytok z teaku) v mnohých rôznych podobách od retro štýlu až po výrobky ovplyvnené etnickými prvkami.

Je zdravotne nezávadný

Odolný drevený nábytok z masívu (napríklad teakový, mahagónový alebo z dreva suar) nepotrebujete žiadne ochranné nátery a vrstvy. Ani po rokoch strávených v interiéri teda nezačne do ovzdušia vypúšťať žiadne škodlivé chemické látky, ako tomu môže byť pri nábytku z drevotriesky. Drevo navyše patrí medzi obnoviteľné zdroje, takže používaním nábytku z masívu šetríte prírodu.

Ľahko sa udržiava

Odolnosť a stálosť sú hlavnou devízou nábytku z masívu. Poškodenie u neho takmer nehrozí a ak predsa, ľahko ho možno opraviť zbrúsením. Pre jeho údržbu stačí suchá alebo mierne navlhčená handrička. Zaobídete sa bez chémie aj zbytočnej straty času. A to už za úvahu rozhodne stojí.

You may also like