Národná charitatívna poľovačka pomôže chorým deťom

by spravca_televizn

Už 27. decembra štartuje misia Národná charitatívna poľovačka 2020. Jej cieľom je pomáhať tým, čo to najviac potrebujú – deťom, a zároveň meniť postoj verejnosti k poľovníckej obci a tradíciám, ktoré už desaťročia chránia a pestujú slovenskí poľovníci a sú spojené so starostlivosťou o zver a láskou k prírode.

,,Projekt charitatívnej poľovačky úspešne funguje v Maďarsku a vyzbieralo sa nemálo financií, ktoré sa poskytli zdravotníckym zariadeniam. Vítam aktivitu slovenskej poľovníckej obce zorganizovať podobný projekt,” vysvetľuje zmysel projektu prvý z jeho ambasádorov, známy moderátor Patrik Švajda.

Výťažok z prvého ročníka pomôže chorým z Pediatrickej kliniky Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch. Každý záujemca s cieľom pomôcť či  stať sa členom Národnej charitatívnej poľovačky sa môže zaregistrovať na jej webovej stránke.

Ponuku stať sa ambasádorom prijal aj herec Marko Igonda, pre ktorého sa stali hodnoty poľovníctva poslaním a svoju zodpovednosť za les prebral cez rituály a tradície. „Okrem toho, že podujatie pomôže chorým deťom má aj ďalší zmysel. Pevne verím, že ľuďom skutočne ukáže, že poľovníctvo nie je o zabíjaní, ale o starostlivosti o zver, zveľaďovaní prírody, aby bola pre všetkých radosť chodiť do lesa,“ potvrdzuje.

Už dnes je zároveň jasné, že motto Národnej charitatívnej poľovačky pilotným ročníkom len začína. „Chceme, aby sa z nej stala tradícia akou je poľovníctvo samo. Zároveň ju chceme posunúť tak, aby sa organizovala vo všetkých krajoch na Slovensku a vyzbieralo sa čo najviac peňazí pre choré detičky,“ vyznala sa vášnivá poľovníčka a tretia z ambasádov Petra Krchňavá.

Viac informácií nájdete na www.nchp.sk

 

 

You may also like