Poškodilo vaše vozidlo krupobitie? Na PZP sa nespoliehajte

Poškodilo vaše vozidlo krupobitie? Na PZP sa nespoliehajte

by spravca_televizn

V posledných rokoch sa počasie zbláznilo. Na jar i jeseň sa striedajú priam letné horúčavy so silným dažďom alebo krupobitím. Krupobitie nie je postrachom len pre záhradkárov a poľnohospodárov. Nemalé škody dokáže spraviť aj na vašom vozidle. Ak sa spoliehate na opravu hradenú PZP, ostanú vám oči pre plač.

Krupobitie zdevastuje nielen čelné sklo

Pri krupobití dochádza k viacerým škodám na vozidle. Najviac si vyčíňanie počasia odnesie čelné sklo a karoséria vozidla. Preliačiny na aute nevyzerajú esteticky a navyše sa z nich časom môže stať väčší problém. Oprava preliačin gitovaním a lakovaním je veľmi drahá i časovo náročná. Našťastie váš problém dokáže vyriešiť pomerne nová technológia PDR. PDR oprava preliačin na aute je šetrným spôsobom opravy plechových a hliníkových dielov všetkých značiek vozidiel. Po oprave nie je vidieť na vozidle žiadne poškodenie, všetko vyzerá ako v pôvodnom stave. Ako dlho bude trvať oprava vášho vozidla? Iste váš prekvapí, že oprava netrvá viac ako tri dni, niekedy aj kratšie. Podobným spôsobom si môžete dať opraviť preliačiny na aute spôsobené vandalmi, pri neopatrnom parkovaní alebo malých kolíziách. Ak máte vozidlo poistené proti živelným katastrofám, poisťovne opravy technológiou PDR odporúčajú a preplácajú. Obráťte sa na autorizované servisy, ktoré sa venujú PDR oprave preliačin a vrásky z čela kvôli poškodenému vozidlu vám zmiznú šmahom ruky. Jedným z takýchto servisov je firma oprava preliačin Košice Rfix a jej mobilný tím.

Kedy vám zaplatí škody poisťovňa?

Opraviť vozidlo po krupobití je vďaka PDR technike hračkou. Čo však s účtom za opravy? Na PZP sa spoliehať nemôžete. Toto poistenie kryje škody na vozidle spôsobené pri prevádzke a navyše sa vypláca len tretím osobám, ktorým bolo poškodenie spôsobené. Je zbytočné na poisťovňu volať, ak máte uzatvorené iba povinné zmluvné poistenia. Iné je to v prípade, keď ste si rozumne k PZP doplatili pripoistenie proti živelným katastrofám. PZP s pripoistením znamená, že vám väčšina poisťovní uhradí poškodenie čelného skla i preliačin na karosérii. Vopred sa však o tejto možnosti informujte, pretože poisťovne majú rôzne podmienky a pravidlá. Poslednou možnosťou je uzatvorenie havarijného poistenia. Kompletné havarijné poisťovne kryje škody po krádeži, havárii, vandalizme i živelnej pohrome.

 

 

You may also like