Tento šport vás nikdy neprestane baviť

by spravca_televizn

Väčšina rekreačných športov vie po čase vyvolať znechutenie zo stereotypu. Existuje však šport, ktorý sa stáva čoraz viacej populárnejším. Môžete sa mu venovať nielen v športových centrách, ale aj doma. Reč bude o kondičnom boxovaní. Pri boxovaní si postačíte s boxovacím vrecom, kvalitnými boxerskými rukavicami, prebytkom energie a chuťou vyskúšať niečo nové.

Výhody kondičného boxovania

Boxovanie ako rekreačný šport je vhodný naozaj pre každého. Môžete sa mu venovať doma, trénovať s trénerom alebo sa zapojiť do skupinového cvičenia. Boxovanie je skvelou alternatívou ku kardio tréningu. Ak sa rozhodnete boxovaniu venovať v telocvičniach, budete potrebovať len kvalitné boxerské rukavice. Veríme, že vás tento šport plne uchváti. Nakoniec mu podľahnete tak, že si zakúpite aj boxovacie vrece. Vďaka nemu sa budete môcť venovať boxovaniu aj doma. Boxovanie je športom, pri ktorom precvičíte komplexne celé telo. Vďaka boxovaniu zvýšite svoju silu, sústredenie a posilníte kardiovaskulárny systém. Pri boxovaní sa vaše telo i myseľ uvoľnia a vy pocítite po tréningu príval dobrej nálady vďaka vyplavenému endorfínu. Ruka v ruke s týmito výhodami príde samozrejme aj redukcia váhy. Boxovanie je fyzicky náročný šport, ktorý je zárukou spaľovania kalórií zázračnou rýchlosťou.

Ako si vybrať boxerské rukavice

V prípade, že ste sa rozhodli venovať boxovaniu, budete si musieť zaobstarať boxerské rukavice. Pri ich výbere sa sústreďte na tieto kritériá: typ rukavíc, veľkosť, pevnosť materiálu a ochrana palcov. S výberom boxerských rukavíc vám radi pomôžu odborníci z internetového obchodu inSPORTline. Na stránkach inSPORTline nájdete veľký výber boxerských rukavíc i vriec za skvelé ceny. Klasické boxerské rukavice sa skladajú z dvoch častí. Menšia časť chráni palec a vo väčšej sú spojené ostatné prsty. Tento typ rukavíc je vhodný na boxovanie s trénerom alebo pri trénovaní kickboxu. Ak sa chcete boxovaniu venovať doma alebo vás pohltilo boxovanie do vreca, musíte si kúpiť rukavice určené na tento druh boxovania. Rukavice na boxovanie do vreca sú menej vypchaté, lepšie fixujú zápästie a chránia ruku pred zranením. Veľkosť boxerských rukavíc sa označuje ako u oblečenia, napr. S, M, L. Pri ich skúšaní myslite na to, že na rukách budete mať aj bandáž. Preto je potrebné si kupovať rukavice o niečo väčšie. Dôležitejšia je však ich váha. Pre ženy a začiatočníkov stačí váha do 10 oz (unce), rukavice nad 10 oz sa využívajú pri profesionálnych tréningoch a vyberajú sa podľa váhy boxera. Od materiálu rukavíc sa odvíja ich cena. Najlepšou voľbou je kombinácia pravej a syntetickej kože. Poobzerajte sa po rukaviciach, ktoré majú funkciu thumb lock. Ochránite vďaka nej palce pred zranením.

 

 

You may also like