Kvalitné surové mäso BARF strava dodá vášmu psovi všetky potrebné vitamíny a minerály

by spravca_televizn

Barfovanie je súčasným trendom v stravovaní psov a mačiek. Tak, ako menia ľudia svoje stravovacie návyky s cieľom zlepšiť svoj životný štýl a zdravie, rovnako to je možné aj u domácich miláčikov. Nevyhnutné je ale vedieť, ako na to.

Základom je surová strava

Mnohí si zvykni, že po príchode domov z práce nasypú psovi alebo mačke do misky granule, čo je veľmi rýchly a jednoduchý spôsob.  Mnohé výskumy ale ukázali, že zloženie niektorých výrobkov nie je pre zvieratá vhodné a spôsobuje im rôzne zdravotné komplikácie. Omnoho lepším stravovaním je barf strava, ktorá je nielen zdravou, ale aj najstráviteľnejšou formou pre zviera. Pes aj mačka už oddávna žili v prírode, kde boli odkázaní sami na seba, konzumácia surovej stravy preto nie je ničím výnimočným, čoho by ste sa mali obávať. Výhodou je, že zvieraťu dáte do misky presne také zloženie, aké chcete bez toho, aby ste čítali zloženie. Barfovanie je síce počas prvých dní náročnejšie nielen pre psa, ale aj majiteľa, no čoskoro si na neho obaja zvyknete a stane sa neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Každý pes, ktorý konzumuje barf stravu sa bude už o krátky čas cítiť lepšie, bude výkonnejší, plnší energie a v neposlednom rade šťastnejší. Ak vám teda záleží na jeho zdraví a pohode, barfovanie určite stojí aspoň za vyskúšanie.

Na klasické krmivo zabudnite

Čoraz ľudí prechádza na barf stravu, pretože výsledky sú pozitívne a viditeľné. Ak máte doma krmivo pre psov v podobe plného vreca granúl, vôbec to nevadí. S barfovaním môžete začať pokojne aj dnes a až po čase sa môže stať vašou jedinou voľbou v rámci psieho jedálnička.  Radikálna zmena zo dňa na deň by nebola dobrá ani pre zviera a na nový druh jedla si musí zvyknúť. Dôležité je ale pred samotným začatím barfovania naštudovať si základy, inak by ste psovi alebo mačke mohli spôsobiť zdravotné problémy. Barf strava nie je náročná, no nie je to len mäso pre psa. Do misky mu treba prihodiť aj rôzne druhy zeleniny a ovocia alebo príloh. Určite je potrebné vedieť, ktorým surovinám sa vyhýbať, pretože môžu psovi uškodiť rovnako, ako človeku. Ani jeho žalúdok nie je stavaný na všetko a to treba zohľadniť. Rovnako je nevyhnutné naštudovať si aj veľkosť kŕmnej dávky, ktorá je u dospelého psa približne vo veľkosti 2-3% z jeho ideálnej hmotnosti. Niektorým jedincom ale ani táto porcia stačiť nebude a naopak, iným môže byť príliš veľká. Prvé dni sa budete pri barfovaní učiť, no onedlho z vás bude profesionál.

You may also like