Kupujeme kvalitné plastové okná

by spravca_televizn

Vybrať si kvalitné plastové okná môže byť pri veľkej ponuke na našom trhu problém. Niektorí predajcovia nie sú korektní, iní nemajú dostatočne vyškolený personál. V tomto prípade vám nezostáva nič iné, ako vlastná hlava a rozum. Poďme sa spoločne pozrieť na dôležité parametre pri kúpe plastových okien.

Teplo a pohoda domova

Väčšina z vás si iste kupuje plastové okná z dôvodu ich skvelých tepelnoizolačných vlastností. Aby ste sa doma mohli tešiť z tepla a povedať si, že plastové okná a ich cena sa oplatili, musíte sa sústrediť na priepustnosť tepla rámom okna. Podľa parametrov uvedených na okne sa dozviete koľko tepla prepustí meter štvorcový jeho plochy. Tento údaj by nemal byť vyšší ako 1. Teplo v byte alebo dome vám ustráži aj kvalitné sklo. Vyberajte si také, ktoré má tepelnoizolačnú úpravu. Plastové okná v meste akým je Bratislava by mali mať aj zvýšenú protihlukovú ochranu. Tú vám zabezpečia protihlukové sklá so špeciálnou úpravou a kvalitné tesnenie.

Profilujte profily

Profil plastových okien t.j. rám si taktiež zaslúži vašu pozornosť. Spomínali sme už tesnenie. To môže byť stredové alebo dorazové. Dorazové tesnenie má tesniace plochy na krídle a ráme, stretnete sa s ním pri oknách v nižšej cenovej kategórii. Ak si zaobstaráte okná s takýmto tesnením, musíte rátať s rosením povrchu. Stredové tesnenie sa nachádza medzi krídlom a rámom, často je doplnené dorazovým tesnením. Kombinácia stredového a dorazového tesnenia vám zabezpečí izoláciu zvukov a zabráni zatekaniu vody do komôr okien. Na tesnenie sa sústreďte aj v prípade, že si chcete zakúpiť plastové vchodové dvere. Často sa v súvislosti s plastovými oknami spomínajú komory, ktoré sú vlastne výstuhou okien. Ak potrebujete okná so silným rámom a dobrou statikou, poobzerajte sa po oknách s vyšším počtom komôr.

Nebojte sa dizajnu

Ešte stále v nás pretrváva názor, že plastové okná môžu byť len biele. Tento mýtus je však už dávno prekonaný. Vďaka špeciálnym farebným fóliám majú plastové okná nepreberné možnosti farebných variácií. Počas procesu výroby sa farebné fólie nalepia na rámy, krídla, lišty a ostatné časti okien. Fólie sú farebne stále a ľahko sa udržujú. Ich prednosťou je taktiež ochrana okna pred vysokými teplotami. Skúste však nepodľahnúť rôznym módnym trendom a výstrelkom. Farba okien by mala ladiť s celým interiérom domu a aj záhradou.

 

 

 

You may also like