Zbavte sa krtka vo vašej záhrade

by spravca

Jar je predo dvermi a s ňou i nevítané krtince všade naokolo. Nejedného majiteľa záhradky krtkova aktivita poriadne vytrápi a nech skúša čokoľvek, krtko nikam neodchádza.

Ako sa vysporiadať s krtincami raz a navždy? Prinášame zopár overených trikov.  

Jarná záhrada a krtince v nej

Jar je tu a s ňou aj obľúbené činnosti okolo domu. Záhradkári sú už nedočkaví, oprašujú rýle, motyky a pracovné rukavice, radosť im však kalí neželaný návštevník – krtko. Veru, krtince v upravenej záhrade nepotešia. Nečudo, krtko zvyčajne nekompromisne rozryje celý trávnik, pričom koniec jeho vyčíňania je v nedohľadne. To rozhodí aj toho najväčšieho milovníka zvierat, a tak skôr či neskôr prídu na pretras možnosti, ako ho poslať o dom ďalej. Niekedy zafungujú domácke recepty, inokedy pomôže len elektrický odpudzovač krtkov, do ktorého je však potrebné čo-to zainvestovať.

Domáce recepty, ako sa zbaviť krtka

Objavili sa aj vám v záhrade krtince a neustále pribúdajú? Je to poriadna neplecha, s ktorou zatočiť nebýva jednoduché. Nezúfajte, existuje hneď niekoľko domáckych, no účinných spôsobov, ako sa zbaviť krtka raz a navždy. Ktorý vyskúšate ako prvý?

  • Petrolej – stačí napustiť handru petrolejom a zasunúť do krtincov.
  • Nálev do nory – krtko má veľmi citlivý čuch a neznáša neznáme pachy. Za pokus preto stojí naliať mu do nory smradľavý výluh – ideálne z cibule a cesnaku, prípadne citrónovú šťavu.
  • Odfarbené vlasy – zoberte chumáče odfarbených vlasov a upchajte nimi všetky diery na krtincoch. Čpavok, ktorý z nich bude unikať, krtka určite nepoteší.
  • Domáci miláčik – komu sa nechce na krtka vo dne i v noci číhať osobne, toho s radosťou zastúpi oddaná mačka i psík, ktorí už nejedného krtka vystriehli a … si s ním poradili, ako najlepšie vedeli.

A čo v prípade, že ani pes, ani smradľavé pachy krtka z Vašej záhrady nevyhnali? Tu zrejme pomôže už len mechanický plašič krtkov.

 

 

 

You may also like