Nepodarilo sa vám zohnať dezinfekciu na ruky? Vyrobte si ju

by spravca_televizn

Dezinfekcia na ruky by mala byť neustále súčasťou nášho života a to nielen v období momentálnej pandémie. Zohnať ju v obchodoch môže byť náročnejšie, no vyrobiť si ju dokážete aj doma. Ako na to?

Domáca dezinfekcia zo štyroch prísad

V boji s vírusmi a baktériami nie je nič dôležitejšie, ako prevencia. Jej základom je najmä dokonalá hygiena rúk, na ktorých sa prenáša obrovské množstvo nečistôt. Keďže ľudia sa o hygienu v dnešnej dobe starajú viac, ako kedykoľvek predtým, zohnať v obchode antibakteriálny gél môže byť doslova nemožné. Prevádzky nezvládajú zásobovať také veľké množstvo ľudí a regále s dezinfekčnými výrobkami sú už nejaký čas prázdne. Ak patríte medzi skupinu ľudí, ktorí si nerobili veľké zásoby a dezinfekcia na ruky sa vám minula, nezúfajte. Pokojne si ju môžete vyrobiť aj doma a to pomocou štyroch prísad. Nejde o žiadny výmysel, ale o recept, ktorý zverejnila Svetová zdravotnícka organizácia. Prísady si budete musieť samozrejme kúpiť, no zohnať ich nebude ťažké. Čím skôr sa vyberiete do lekárne, tým skôr sa budete môcť dezinfikovať vlastným výrobkom, na ktorý budete právom hrdý.

Potrebovať budete

  • 830 ml etanolu (96%) alebo 750 ml izopropylalkoholu (Isopropanol, 99,8%)
  • 45 ml peroxidu vodíka (3%)
  • 15 ml glycerínu (98%)
  • 110 ml prevarenej vody

Aký je postup?

Táto bio dezinfekcia na ruky vám zaručí neustálu hygienu, ktorú pokojne nahradíte drahými výrobkami. Postup na výrobu nie je zložitý, stačí prísady spolu zmiešať, no treba ich pridávať v uvedenom poradí. V praxi to znamená, že do alkoholu treba dať peroxid, potom glycerín a nakoniec vodu. Zmes dajte do uzatvárateľnej nádoby a poriadne ju premiešajte. Potom ju už pokojne môžete začať používať. V prípade, že si chcete antibakteriálne prostriedky aj tak objednať z obchodnej siete, odporúčame internetový obchod naureus.sk. Nájdete tam rôzne druhy kozmetiky, hygienických a kozmetických výrobkov, výživových doplnkov, drogérie, ale aj zdravých potravín a prípravkov na opaľovanie.

 

You may also like