Najlepšie kardio pre spaľovanie tukov

by spravca_televizn

Keď sa niekde hovorí o chudnutí, ľuďom ako prvé napadne kardio. Nie je sa čo čudovať, dlhý a pravidelný pohyb s mierne zvýšenou záťažou je najpriamejšia cesta k vypracovanej postave. Aj keď existujú efektívnejšie a agresívnejšie metódy chudnutia, odporúčame vám zvážiť niektorú z týchto nenáročných a pritom účinných alternatív.

Korčule

Korčule, skateboardy a iné podobné športy vám dajú poriadne zabrať bez toho, aby ste si to vôbec všimli. Bezcielne jazdenie po meste alebo počítanie okruhov na korčuliarskej dráhe vám pomôže zbaviť sa prebytočných kilogramov. Máte v okolí cyklotrasu? Vydajte sa spoznávať chotár na korčuliach.

Bicykel

Cyklistika na Slovensku vždy bola aj bude obľúbeným športom. Či dáte prednosť cestnej cyklistike, horskej cyklistike, downhillu alebo BMX-ke na U-rampe, vaše telo vám poďakuje. Videli ste niekedy profesionálneho cyklistu s prebytočnými kilami okolo pása?

Beh

Trochu agresívnejší na kĺby, no so správnou bežeckou obuvou je to skvelý spôsob pre udržanie perfektnej kondície. Pravidelný ľahký beh (žiadne vysokointenzívne šprinty) vám pomôže dostať ručičku na váhe na to správne číslo behom pár mesiacov.

Stacionárne stroje

Domáce kardio stroje vám pomôžu získať kondíciu aj počas pozerania vášho obľúbeného seriálu. Či dáte prednosť bicyklu, stepperu, lyžovaniu alebo inej alternatíve, môžete na ľahkej obtiažnosti stráviť hodiny denne zdravým pohybom.

Drepy

Drepy patria medzi najúčinnejšie cviky na chudnutie. Prečo? Veľmi rýchlo sa pri nich zvyšuje tepová frekvencia, zapájate do nich najväčšie svaly na tele a tým pádom spotrebujete obrovské množstvo energie. Okrem toho vám dokonale vyformujú nohy a zadok.

 

You may also like