Kupujete lamelový rošt? Ako si vybrať najlepší

by spravca_televizn

Rošty sú dôležitou súčasťou každej postele. Slúžia na podporu matraca a zlepšujú jeho schopnosti prispôsobiť sa ľudskému telu. Rošty sa veľkou časťou podieľajú na vašom kvalitnom spánku a na dobrom stave vaše chrbtice. Lamelové rošty sa predávajú vo viacerých prevedeniach s rôznymi možnosťami polohovania.

Rozdelenie lamelových roštov

Rošty sú nevyhnutnou súčasťou postelí. Sú zárukou pohodlia, chránia matrac a zabezpečujú správne odvetrávanie. Vďaka roštu nemajú baktérie, roztoče a plesne šancu usadiť sa v matraci. Lamelové rošty sa vyrábajú vo viacerých verziách. Zakúpiť si môžete rošt pevný, manuálne polohovateľný alebo s elektrickým ovládaním. Podľa možnosti vyklopenia a prístupu do úložného priestoru sa lamelové rošty rozdeľujú na modely s bočným otváraním alebo s možnosťou vyklopenia v prednej časti. Bolestiam chrbtice uľavia rošty do postele, ktoré sa dajú polohovať. Polohovateľné rošty vám pomôžu aj pri problémoch s kŕčovými žilami a sú vhodné taktiež pre starších či menej pohyblivých ľudí. Pri kúpe roštov zohľadnite vašu váhu a dávajte si pozor na celkovú nosnosť. K lamelovému roštu sa najviac hodia latexové matrace alebo matrace z lenivej peny.

Základný parameter kvalitného lamelového roštu

Kvalita lamelového roštu závisí hlavne od počtu lamiel. Väčší počet lamiel je zárukou stability a zároveň dobrého tvarovania. Lamelový rošt s veľkým počtom lamiel značne predĺži životnosť vášho matraca. Rošty, ktoré majú menej ako 28 lamiel sú síce lacnejšie, ale neočakávajte od nich kvalitu a ani pohodlný spánok. Dobre si vyskúšajte pruženie lamiel a dôležitá je i vzdialenosť medzi jednotlivými lamelami. Vyberajte si rošt vyrobený z bukového alebo brezového dreva. Lamely by mali byť umiestnené v plastových puzdrách, ktoré umožňujú rovnomerné rozdelenie záťaže na celý povrch roštu. Odporúčame vám si zaobstarať rošt, ktorý je v bedrovej oblasti spevnený zdvojenými lamelami. V tejto časti je totiž posteľ najviac namáhaná. Pružnosť zdvojených lamiel je podporovaná jazdcami pohybujúcimi sa podľa miesta najväčšej záťaže. Niektoré nové typy lamelových roštov majú v tele zabudované tanieriky, ktoré zlepšujú ergonomické vlastnosti roštu.

 

 

 

 

You may also like