Štvorkolka – adrenalín počas celého leta

Štvorkolka – adrenalín počas celého leta

by spravca_televizn

Leto v nás evokuje pocity, ktoré v zime spia niekde v úzadí. Počas leta viac túžime po dobrodružstve a adrenalíne. Vďaka vysokým teplotám je možné aktivity presunúť do exteriéru a hľadať nové možnosti, ako rozprúdiť krv v žilách. Jednou z týchto možností je jazda na štvorkolke. Buď si jednu kúpte, alebo si ju požičajte v špecializovaných zábavných strediskách.

Zapožičanie štvorkolky má výhody, ale vaše je vaše

Na Slovensku nájdete niekoľko športových areálov, v ktorých je možné so štvorkolkami jazdiť a tiež si ich požičať. Oveľa väčšie možnosti sú v zahraničí, napríklad počas dovolenky pri mori. Požičanie štvorkolky počas dovolenky má isté výhody. V niektorých krajinách si s nimi môžete zajazdiť po veľmi zaujímavom teréne bez strachu z pokuty, ktorá na Slovensku hrozí vo väčšine lesoch. Výhody požičania štvorkoliek sú viaceré, napríklad dostanete inštruktáž, výstroj a istý pocit bezpečia. Bohužiaľ jazda sa vám bude zdať veľmi krátka a skôr než zistíte, čo všetko štvorkolka dokáže, vyprší váš zakúpený čas. Dospejete k jedinému záveru – musím si štvorkolku kúpiť. Adrenalín počas jazdy na štvorkolke je návykový ako droga.

Štvorkolky pre dospelákov sú podobné tým detským

Štvorkolky i trojkolky sa nám spájajú skôr s deťmi, ktoré už pred rokmi jazdili na malých elektrických hračkách. V danom období sme na Slovensku ani len netušili, ako populárne sa stanú štvorkolky pre dospelých. Môžeme povedať, že vzhľadovo sú detské štvorkolky a tie pre dospelých rovnaké. Samozrejme, že dospelácke majú pohon na benzín a dokážu jazdiť pekelne rýchlo. Niektoré sú tak rýchle, že si s nimi perfektne zajazdíte i na diaľnici. Jediná nevýhoda jazdenia so štvorkolkou po diaľnici je horšie ovládanie v zákrutách, kedy stroj pôsobí nemotorne. Iné je to samozrejme v lese. V lesnom teréne si športové štvorkolky užijete naozaj naplno. Ovládanie pomocou riadidiel vo vás vzbudí dojem, že si môžete dovoliť úplne všetko. Odporúčame vám začať pomalšie a s driftovaním počkať až do chvíle, keď si v sedadle budete istejší. Neskúsenosť pri šoférovaní štvorkoliek a nutnosť ich ovládanie v stoje veľmi často vedú k prevráteniu stroja.

Potrebujete vodičák i poistenie

To, že štvorkolka nie je hračka dokazuje viac faktov. Na štvorkolku potrebujete vodičské oprávnenie typu B. Ak sa so štvorkolkou vyberiete na cesty, je nutné, aby ste ju poistili. Budete tiež chodiť na technické kontroly. Tieto malé povinnosti sú nič proti tomu, čo všetko na štvorkolke zažijete – adrenalín vám vyskočí do závratných výšin.

 

 

 

You may also like