Aj plastové okná dokážu byť odolné voči zvuku

by spravca

Okná neslúžia len na to, aby sa nám do domácnosti nedostal chlad alebo cudzí človek. Pri ich kúpe treba myslieť aj na hluk, ktorý môže byť okolo nášho obydlia a môže byť viac než nepríjemný. Ak bývate v rušnej zóne alebo pri neprispôsobivých susedoch, zvuková izolácia sa stane vašim najlepším priateľom.

Všetko záleží od počtu skiel

Nech už bývate hocikde, súkromie a pokoj určite ocení každý z vás. Najmä v prípade, ak si chodíte domov oddýchnuť od práce a mestského ruchu, ktorý je všade naokolo. Rušivými elementmi však nemusí byť len frekventovaná ulica alebo množstvo áut, ale aj neprispôsobiví susedia, blízke stavenisko alebo veľké množstvo susedových psov. Nech už sú vaše dôvody na požiadavky v rámci lepšej zvukovej izolácie hocijaké, v konečnom dôsledku by ste si mali zaistiť pokoj, ktorý si zaslúžite.

Riešiť zvukovú izoláciu je najlepšie vtedy, ak sa chystáte samotné okná a dvere kupovať. Po ich namontovaní je zmena už veľmi ťažká a stála by vás nemalé finančné prostriedky. Ak sa teda chystáte meniť staré plastové dvere a okná za nové, zvuková izolácia je jeden z najdôležitejších faktorov výberu. Ten závisí od počtu skiel, ktoré bude okno obsahovať. Čím väčšiu zvukovú izoláciu chcete, tým väčší počet skiel by malo mať okno. V tomto smere vám bude postačovať trojsklo, ktoré dokáže naplniť očakávania aj náročnejších majiteľov nehnuteľnosti.

Zvuková izolácia má svoje hodnoty

Pravdepodobne ste o nej nikdy predtým nepočuli, no aj zvuková izolácia má svoju hodnotu Rw, čo je index nepriezvučnosti. Vo všeobecnosti platí, že čím je hodnota Rw vyššia, tým lepšie sú zvukovo izolačné vlastnosti okna. Dnešné moderné plastové okná a dvere majú v porovnaní s tými staršími omnoho lepšie vlastnosti a to aj zvukovú izoláciu. Tá sa pohybuje od 30 decibelov do 45, o čom môžu staršie okná len snívať. Len pre porovnanie, staršie plastové okná s dvojsklom, mali hodnotu len do 25 decibelov. Tento rozdiel zistíte aj bez toho, aby ste bol odborník na plastové okná., pretože zlepšenie je badateľné. Niektorým však nepostačujú ani klasické dnešné plastové okná a preto siahajú po protihlukových sklách.

Práve tie sú rozhodujúcim faktorom v tom, čo všetko budeme v dome počuť a čo zostane vonku. Ak hľadáte nové okná, odporúčame plastové okná Bratislava. Nájdete tam rôzne druhy okien, z ktorých si určite vyberiete. Môže sa zdať, že plast už dávno nie je moderný, no opak je pravdou. Stále po ňom siahajú nielen majitelia bytov, ale aj rodinných domov, ktorí chcú ten najlepší pomer ceny a kvality. Ak sa totiž pozrieme na kritérium plastové okná cena zistíme, že nič lepšie na trhu nenájdeme.

 

You may also like